Contact Dave Gilbertson by E-Mail to see about advertising on this site:  Click Here

Home | Links | Message Board |  | 2011-12 Info | Washington Hall of Champions

Email Site Admin   |   HS Rankings 2011-12   |  2011-12 HS  | 2011-12 College    |   Events/Camps

Information on how to advertise on this site

Click here for new 2012-13 site

 

 

 

 

 

Rotated ads 12/18/12  top to bottom

 

 

Ephrata Invite

12/11/2010

Final Team Standings:

Place     Score     Name                                                    1st           2nd          3rd           4th

1              136.5     Grandview                                          3              2              3              2

2              123.0     Tonasket                                             4              2                              2

3              120         Medical Lake                                      3              2              1             

4              105         Unattached                                        1              3                              4

5              100         Ephrata                                                                2              2              1              1

6              98           Pullman                                                                3              3              1

7              71.5        Moses Lake                                                                        4              3

8              43           Eastmont                                             1                              2              1

 

Tonasket, Ephrata, Grandview, and Medical Lake sent their full team (I believe).  The other teams sent just their JV.

 

Weight:                                103

 

1st                 Zeb Klemke, Medical Lake (09)

2nd                Roman Cox, Pullman (10)

3rd                Fidel Medina, Grandview (09)

4th                 Clayton Fry, Tonasket (09)

 

Weight:                                112

 

1st                 Jarod Stedfeld, Tonasket (11)

2nd                Stevie Rodriguez, Grandview (09)

3rd                Levi Buchmann, Moses Lake (10)

4th                 Ryan Jaview, Eastmont (10)

 

Weight:                                119

 

1st                 Dylan  Usselman, Medical Lake (12)

2nd                Tyler Childs, Ephrata (12)

3rd                Justin Pintak, Pullman (09)

4th                 Tommy Waltering, UNA (09)

 

Weight:                                125

 

1st                 Angel Abarca, Grandview (09)

2nd                Collin Atchison, UNA (Tonasket) (09)

3rd                Anton King, Medical Lake (10)

4th                 Andrew Camren, Moses Lake (09)

 

Weight:                                130

 

1st                 Jesus Valencia, Ephrata (12)

2nd                Dom Huey, Medical Lake (10)

3rd                Matt Siebe, Pullman (10)

4th                 Sean Cotton (School?) (12)

 

Weight:                                135

 

1st                 Marco Gonzalez, Grandview (09)

2nd                Joesiah Saunders, UNA (09)

3rd                Jake Stamiszewski, Pullman (10)

4th                 Dalton Wahl, Tonasket, (10)

 

Weight:                                140

 

1st                 Tyler Lauria, UNA (Tonasket) (12)

2nd                Riley Buzzard, Tonasket (12) Injury Default

3rd                Colton Cole, Moses Lake

4th                 Eduardo Alcantar, Grandview (10)

 

Weight:                                145

 

1st                 Lee Leavell, Tonasket (12)

2nd                Brendan Sanchez, UNA

3rd                Hunter Warkentin, Moses Lake (11)

4th                 Bryce Unruh, Ephrata (09)

 

Weight:                                152

 

1st                 Dean Petersen, Medical Lake (12)

2nd                Bailey Poitra, Pullman (12)

3rd                Raul Gamboa, Grandview (12)

4th                 Richard Mwangi, UNA

 

Weight:                                160

 

1st                 Joey Caron, Eastmont (12)

2nd                Austin Booker, Tonasket (10)

3rd                Enrique Ochoa, Grandview (11)

4th                 Matt Lyon, Pullman (11)

 


 

 

Weight:                                171

 

1st                 Dustin Silverthorn, Tonasket (12)

2nd                Tim Haynes, Medical Lake (12)

3rd                Jacob Green, Ephrata (11)

4th                 Sergio Magana, UNA (10)

 

Weight:                                189

 

1st                 Keegan McCormick, Tonasket (12)

2nd                Curtin Treiber, Ephrata (12)

3rd                Derek Frederickson, Moses Lake (11)

4th                 Hugo Rodriguez, Grandview

 

Weight:                                215

 

1st                 Deion Ducksworth, Ephrata (12)

2nd                Adam Morales, Grandview (12)

3rd                Chase Melton, Eastmont (12)

4th                 Kevin Sanchez, Moses Lake (10)

 

Weight:                                285

 

1st                 Martin Torres, Grandview (11)

2nd                Jacob Libey, Pullman (10)

3rd                Cristian Baker, Eastmont (11)

4th                 Vincente Caballa, UNA

 

 

 

Respectfully submitted by

Janine McCormick

(copied from a hard copy of the final brackets)

Contact Dave Gilbertson by E-Mail to see about advertising on this site:  Click Here

 

Hit Counter hits