Contact Dave Gilbertson by E-Mail to see about advertising on this site:  Click Here

Home | Links | Message Board |  | 2011-12 Info | Washington Hall of Champions

Email Site Admin   |   HS Rankings 2011-12   |  2011-12 HS  | 2011-12 College    |   Events/Camps

Information on how to advertise on this site

Click here for new 2012-13 site

 

 

 

 

 

Rotated ads 12/18/12  top to bottom

 

 

2012 4A Region II Tournament 2012

2012 4A Region II Tournament
Team Scores
1..GRAHAM KAPOWSIN           212 
2..TODD BEAMER               132.5 
3..PUYALLUP                  106 
4..CURTIS                    104 
5..WOODINVILLE               75 
6..BETHEL                    73 
7..ISSAQUAH                  73 
8..INGLEMOOR                 67 
9..ROGERS                    54 
10..SKYLINE                   44.5 
11..SPANAWAY LAKE             43.5 
12..ROOSEVELT                 33 
13..BOTHELL                   27 
14..FEDERAL WAY               23.5 
15..EASTLAKE                  22 
16..EMERALD RIDGE             16 
17..NEWPORT                   13 
18..BALLARD                   12 
19..GARFIELD                  4 
20..REDMOND                   0 


Weight Class : 106
1. 11-SPENCER SCHROEDER (GKAP) GRAHAM KAPOWS 7-1
2. 09-JORDAN RHODES (TBEA) TODD BEAMER
3. 10-COREY CAMPBELL (GKAP) GRAHAM KAPOWS 6-3
4. 11-GRIFFIN HOWLETT (SKLN) SKYLINE
5. 10-DAVID YINGLING (NWPT) NEWPORT Inj. Def.
6. 10-JONATHEN AGUON (BETH) BETHEL
Weight Class : 113
1. 12-EDDIE CUEVAS (CURT) CURTIS 10-3
2. 10-BRETT DYKMAN (TBEA) TODD BEAMER
3. 11-MANNY CUEVAS (CURT) CURTIS 4-2
4. 10-JOSEPH DEMATTEO (SKLN) SKYLINE
5. 10-AARON CHAPA (BETH) BETHEL 5-4
6. 09-DIEGO DWYER (NWPT) NEWPORT
Weight Class : 120
1. 11-TAYLOR SALZBERG (GKAP) GRAHAM KAPOWS Inj. Def.
2. 12-AJ DEDIOS (WDNV) WOODINVILLE
3. 10-BRIAN DYKMAN (TBEA) TODD BEAMER 7-1
4. 10-TRISTAN STECIW (SKLN) SKYLINE
5. 10-MITCHELL BARKER (INGL) INGLEMOOR 5-3
6. 11-AUSTIN ALEXANDER (BETH) BETHEL
Weight Class : 126
1. 12-ARES CARPIO (TBEA) TODD BEAMER 16-3
2. 10-MAXIM KARYARYY (BETH) BETHEL
3. 12-MAX TICKMAN (ISSA) ISSAQUAH 4-1
4. 10-ZACH GRACIA (WDNV) WOODINVILLE
5. 11-JACOB SANDS (ROOS) ROOSEVELT 6-5
6. 10-FASIL ALEXANDER (GARF) GARFIELD
Weight Class : 132
1. 11-ADAM ROMANO (GKAP) GRAHAM KAPOWS 14-2
2. 12-TAYLOR MERCIER (SPAN) SPANAWAY LAKE
3. 12-BRADY FOSTER (GKAP) GRAHAM KAPOWS Fall 2:13
4. 12-ALMEN THORPE (ISSA) ISSAQUAH
5. 10-EVERETT BINGISSER (WDNV) WOODINVILLE 9-3
6. 12-RYAN COUCH (PUYL) PUYALLUP
Weight Class : 138
1. 11-IAN STEEN (GKAP) GRAHAM KAPOWS 8-7
2. 12-DESHAR HOUSE (TBEA) TODD BEAMER
3. 11-GABE SEWARD (INGL) INGLEMOOR 14-5
4. 12-ARON SET-HEIT (TBEA) TODD BEAMER
5. 10-BRANDON BRENENSTAHL (RGPU) ROGERS Fall 2:25
6. 11-JERDON HELGESON (ISSA) ISSAQUAH
Weight Class : 145
1. 12-GRANT STEEN (GKAP) GRAHAM KAPOWS 3-1
2. 11-DAMIAN JACKSON (RGPU) ROGERS
3. 12-CALEB LEE (BETH) BETHEL 7-5
4. 12-WILLIE SPURR (ROOS) ROOSEVELT
5. 12-JOSEPH TONNEMAKER (ISSA) ISSAQUAH Fall 2:08
6. 12-DUSTIN RHODE (BOTH) BOTHELL
Weight Class : 152
1. 11-BRANDON DAVIDSON (BOTH) BOTHELL 3-1
2. 11-LANCE GIBSON (TBEA) TODD BEAMER
3. 10-CAYLE WILLIAMS (EMRD) EMERALD RIDGE 5-2
4. 11-TREVOR ANDERSON (BETH) BETHEL
5. 12-CAMERON TIEGS (GKAP) GRAHAM KAPOWS Fall 3:30
6. 12-IAN CROUCH (SKLN) SKYLINE
Weight Class : 160
1. 10-RYAN CHRISTENSEN (WDNV) WOODINVILLE Fall 3:47
2. 11-DWIGHT YETTER (RGPU) ROGERS
3. 12-TOMAS SCHOLL (PUYL) PUYALLUP 2-0
4. 11-MACKENZIE BUSEY (GKAP) GRAHAM KAPOWS
5. 12-DAVID FLETCHER (SPAN) SPANAWAY LAKE 4-2
6. 11-MICHAEL MECHAM (SKLN) SKYLINE
Weight Class : 170
1. 11-ERIC HARPER (ELAK) EASTLAKE 11-5
2. 11-ZACK BICKFORD (SPAN) SPANAWAY LAKE
3. 12-SAM GASTINEAU (INGL) INGLEMOOR 4-2
4. 11-SPENCER NHEM (CURT) CURTIS
5. 12-ANDREW RAMIREZ (ISSA) ISSAQUAH 3-2
6. 12-ZANE BOWEN (RGPU) ROGERS
Weight Class : 182
1. 11-JOSEPH GOMEZ (GKAP) GRAHAM KAPOWS 5-1
2. 12-JEREMY MISAILEGALU (PUYL) PUYALLUP
3. 12-BEN BREAM (CURT) CURTIS Inj. Def.
4. 10-JOEY MEYER (PUYL) PUYALLUP
5. 12-MILES SMALLS (BALL) BALLARD 3-2
6. 11-ADAM DICKENSON (ROOS) ROOSEVELT
Weight Class : 195
1. 12-KADYN DELTORO (CURT) CURTIS Inj. Def.
2. 12-JOSH RAYBURN (PUYL) PUYALLUP
3. 11-JOSH KOUKAL (INGL) INGLEMOOR Fall 2:52
4. 09-KJ SKANNAL (TBEA) TODD BEAMER
5. 12-GARRETT MACK (ROOS) ROOSEVELT 9-4
6. 12-MATHEW KELLY (BALL) BALLARD
Weight Class : 220
1. 10-MATT VOSS (PUYL) PUYALLUP 7-5
2. 12-JAKE HOLLISTER (WDNV) WOODINVILLE
3. 12-BEN CARSON (INGL) INGLEMOOR 5-2
4. 12-TJ BRIDGMAN (CURT) CURTIS
5. 11-MATT SOLUSOD (ISSA) ISSAQUAH Inj. Def.
6. 10-MATT MATSON (RGPU) ROGERS
Weight Class : 285
1. 12-JESSY LEIFI (FDWY) FEDERAL WAY Fall 3:07
2. 11-ALEX BOYNTON (GKAP) GRAHAM KAPOWS
3. 10-TRENT NIVALA (PUYL) PUYALLUP Fall :59
4. 11-JONATHAN NORRISS (ISSA) ISSAQUAH
5. 11-ORION TURNBULL (BETH) BETHEL Fall 2:17
6. 11-ANDREW STOCKER (INGL) INGLEMOOR

Contact Dave Gilbertson by E-Mail to see about advertising on this site:  Click Here

 

Hit Counter hits